Fon perdenin kapatma amaçlı kullanması için dikkat edilmesi gerekenler

Fon perdenin kapatma amaçlı kullanması için dikkat edilmesi gerekenler

2,5 metre genişliğe kadar olan camlarda, 2 kanat şekilde pileli sipariş edebilirsiniz,daha geniş camlar için tavsiyemiz, yeterli ene sahip bir kumaş seçilip öncelikle ve pilesiz şekilde sipariş etmenizdir.

Fon perdelerde, kumaş enleri genelde şu ölçülerdedir;

140-160-180-240 ve 280 santim ölçülerindedir, 3 metre eninde bir cam için, 2 kanat şeklinde, 180 santimlik kumaştan sipariş edebilirsiniz.

Şuna dikkat etmelisiniz, kumaş eni 180 santimlik ölçü, dikildiğinde kenarlardan 5’er santim çift kat (10 santim) içe kıvrılarak dikilir, bu sebeple sağdan 10, soldan 10 santim, toplamda 1 kanattan 20 santim eni daralır ve 180 santim en 160 santime düşer.

Fon perdeyi kapatma amaçlı kullanmak istiyorsanız, aynı zamanda da pileli istiyorsanız, o zaman size uygun olan amerikan pile modelidir.

Bu pile sisteminde, pileler arasında (pilesiz) düz alan bulunmaktadır, bu sayede kapatma amaçlı diktirilecek fon perdeyi, kenara topladığınızda, üst kısımda, daha az yer kaplar ve istediğiniz ene kadar toplanır. Diğer pile şekli olan, kanun pile ve yan pile’de bu avantaj yoktur.

Detaylı içerik için jetperdeyikama.com