Mavi perde nasıl kullanılır?

Mavi perde nasıl kullanılır?

Mavi perde oldukça canlı,ferah,iç açıcı dokusuyla farklı model ve tasarımlarda bulunabilen bir tür perdedir. Mavi renk gökyüzü, deniz derken yeryüzündeki en hâkim renktir ve anlam olarak huzur,canlılık ve sonsuzluğu simgeler. Canlı bir renk olmasının yanında çok fazla göz almayan, göze batmayan bir dokusu olduğu için oldukça tercih edilir.

Neden Mavi renk?

Mavi renk sakinleştirici ve huzur verici yapısından ötürü dinlenme mekânları için kullanımı oldukça uygundur. Bu yüzden özellikle yatak odaları için mavi ağırlıklı dekorasyon kullanılması tavsiye edilir. Mavi duvar renkleri, mavi nevresimler veya mavi perdeler böylesine odalar için gayet doğru bir seçimdir.

Mavi perde yatak odaları için en uygun perde çeşitlerinden birisidir. Ancak genel dekorasyona da uyum sağlamalıdır. Mavi ferah dokusunun yanında modern bir renktir, teknolojiyi de simgeler. Bu yüzden klasik ve ağır bir dekorasyonun bulunduğu yatak odalarından ziyade daha genç ve dinamik bir dekorasyonun tercih edildiği yatak odaları için daha idealdir.

Detaylı içerik için jetperdeyikama.com